“N.Şevval Aksay : O bir lezzet tutkunu, o bir gurme, gezgin ve hayat dolu bir anne”

 

 N.Şevval Aksay, pozitif enerjisi sesine yansıyor. Farklı hobileri ve yaşam amacını işiyle bütünleştirmeyi seviyor. Hayal ve hedeflerini keyifli projeleriyle birleştiriyor. Hayatını ve önemli mesajlarını herkesle paylaşmayı seviyor. Durum böyle olunca günümüzün önemli iletişim araçlarından sosyal medyayı aktif olarak kullanarak, binlerce takipçisiyle buluşuyor. :)

Funda Taşdemir : Nejla Şevval Aksay kimdir?

N.A :  Jeofizik mühendiyisiyim, anne-bebek yoga eğitmeniyim, youtuberım, iki çocuklu bir anneyim. Yemek yapmayı, yemeyi çok seviyorum.

En başında bunların yemek yapmam ve yemek yemeyi sevmem geliyor. Jeofizik mühendisliğini çok kısa bir dönem yaptım.

Daha çok satışla ilgilendim.

.

F.T : Satış, Jeofizik, Yemek ?

N.A : Bunların hepsini sentezledim. Şu an yemek yapıyorum, videolar çekiyorum, takipçilerimden gelen istek üzerine de ben kimim, nerede yaşıyorum, ne yiyorum, ne içiyorum, nerelerde geziyorum merak ettikleri için bloglar çekmeye başladık. Restaurantlar da yemekler deneyimleyip  takipçilerime bunları gösteriponlarla ilgili yorumlar alıyorum. Bunlardan biri de Sushico. Burası bizim mekanımız haline geldi.

İki kere video çekmiştik Sushico’da bir tanesi 

200 binlere ulaştı, diğeri de 50 bin oldu. 

.

F.T : Yemek dedik, gurmeyiz dedik. Aslında gurme diyebiliriz. Bir taraftan da aslında youtuber diyoruz. Bunlar belirli bir plan ve projeleri ortaya çıkartıyor.

Yani bir yerden o mühendislikten tamamen  yemeğe geçiş aşaması var ve o aşamada da çok farklı dünyalar açılıyor. Bana göre çok büyük bir keyif bir taraftan da.

Peki bununla ilgili gelecek dönemlerde projelerin neler? 

Neler yapmayı ağırlık olarak hedefliyorsun?

N.A: Öncelikle yöresel yemeklerimizi yerlerinde deneyimleyip, onlarla ilgili tadımlar yapmayı istiyorum.

Daha sonrada dünya yemeklerini deneyimleyip bunlarla ilgili videolar çekmek ve en sonunda da bunların hepsini sentezleyip kendime bir mekan açmak istiyorum.

.

F.T :  Çok güzel, peki Türkiye’de gittiğin bölgeler oldu sanıyorum, özellikle bizlere duyurmak istediğin bir bölgesel bir yemek var mı?

N.A : Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu yemeklerini aşırı derecede seviyorum.

.

F.T : Youtuber ne demek, Sen kendini youtuber olarak görüyor musun?

N.A : Youtube kanalına videolar hazırlamak, bu hazırladığı videolardan izlenme oranına göre gelir elde etmek ve bunu meslek haline getirmek diye yorumlayabilirim youtuberı.

Ben kendimi youtuber olarak evet tanımlayabilirim. Her geçen gün büyüyen  bir kitlem var, beni takip eden bir grup var, onlarla iletişim halindeyim, yemeklerimi onların istekleri doğrultusunda yapıyorum, onları dikkate alıyorum, onları çok seviyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=5F-yYx5BMKs

F.T :  Annesiniz, bir bebeğiniz var. Bu konulara yeterli vakit ayırabiliyor musunuz?

N.A : Şuan için çok değil fakat belli bir aşamadan sonra tekrar vakit ayıracağım.

.

F.T : Biz röportajlarımız da tek kelimelik sorular soruyoruz, bunları ilk aklına gelen kelimelerle cevaplar mısın?

F.T:  Yaşam?

N.A:  Nefes

.

F.T : Yemek?   

N.A : Mutluluk

.

F.T : Annelik? 

N.A : Ötesi yok

.

F.T : Youtuber?

N.A : Üretmek

.

F.T : İş?

N.A : Enerji