Kreatif Tasarım

Kreatif tasarım

Kreatif Tasarım(Creative Design), en temel anlamıyla, yaratıcılığı temsil eder. Yaratıcılık, içinde farkındalığı barındırdığı sürece farklılık yaratır. En yalın anlamıyla kreatif tasarım, yaratıcılık ve hayal gücünün ortaya çıkardığı fark yaratan oluşumlar olarak düşünebiliriz.

“Yaratıcılık, cesaret ister.” Henri Matisse

Kreatif Tasarım konusunda kendini geliştirmiş kişiler, kurumlar ve ajansların cesaretli olduğunu söyleyebiliriz. Farklı olmak, bir bakıma standart olan bir akışın değiştirilmesi yönündedir. Ancak, farklılık yaratan fark yaratacak olup, bu kararı vermek ise cesaret ister.

“Satmıyorsa, yaratıcı değildir.” David Ogilvy

Reklam ve Pazarlama sektörünün duayenlerinden David Ogilvy, bir ürünün yaratıcılığını satış gücünden ölçebilirsiniz der. Bir tüketici, alışkanlıklarını, ancak kreatif tasarımın kendi ihtiyaçlarına cevap vermesi halinde bırakır. Ürün ya da hizmetiniz satıyorsa tüketici ihtiyaçlarına da cevap veriyorsunuz demektir.

“Kötü günler dehayı uyandırır, iyi günler ise uyutur.” Horace

Bazen öyle anlar olur, ne yapacağım, ne olacak şimdi dersiniz ki bir fikir, kreatif bir tasarım gelir aklınıza ve sizi hiç beklemeyeceğiniz kadar güzel yerlere götürür. Kötü diye tanımladığımız olumsuz bir algının, bize yeniden bir yaşam kıvılcımı verebileceğini, yeni umut ve kapılara götürebileceğini aklımızdan çıkarmayalım. Kimi girişimciler ve fark yaratanlar, olumsuz tecrübelerini sabırla geliştirerek, ortaya kreatif tasarımlardan oluşan çalışmalar çıkardılar.

“Mükemmellik olağanüstü şeyler yapmakla değil, sıradan şeyleri olağanüstü iyi yapmakla elde edilir.” Angelique Arnauld

Kreatif Tasarım, sade, basit ve yalın olduğunda anlaşılır. Bir farklı açıdan da ele alırsak, kreatif tasarım olacak diye çok karmaşık konuları işlemeye gerek yoktur. Bazen, boş beyaz sayfanın içerisinde kullanacağınız, bir siyah nokta bile çok şey ifade edebilir.

Yaratıcılık, bildiğiniz iki şeyi bilmediğiniz bir şekilde birbirine bağlamaktır.’’ Leo Burnett

Kreatif Tasarım, her zaman yoktan bir şeyler ortaya çıkarmak olmayabilir. Kreatif tasarım, bazen de olan bir şeyleri farklı bakış açılarıyla birleştiren, geliştiren ve fark yaratandır.

FT Line Ajans, kreatif tasarım konusunda sizlere destek vermektedir.

FT Line Ajans, İletişim ve Danışmanlık Hizmetleri