Vatan Şaşmaz

“Ekranların Yakışıklı Sunucusu Vatan Şaşmaz : “Formumu Korumak İçin Düzenli Spor Yapıyorum.”

Funda Taşdemir: Bir yerde okumuştum. “Vatan” isminin konulmasının bir efsanesi var. Bilmeyen okuyucularımızla da paylaşmak ister misin?

Vatan Şaşmaz: İsmimin öyküsü şöyle; ailem bundan 60 yıl önce Çanakkale’den İstanbul’ a geldiklerinde ‘Vatan Caddesi’ ne yerleşmişler o semtte doğmuşum o yüzden. Bir de biz aslen Çanakkaleliyiz. Benim baba ve  dedelerim hep Çanakkale şehidi. Onların yadigarı olarak bu ismi şerefle taşıyorum…

F T: “Vatan Şaşmaz” neler yapıyor? Önümüzdeki dönem yeni projelerin olacak mı?

V Ş: Halen devam eden, TRT Spor kanalında yayınlanan Futbol  Hariç, ATV Avrupa’ da Emlak Turu diye bir sektörel program, Fox TV’ de  yayınlanan; Tehlikeli  İlişkiler; adlı müzikli bir komedi, TV EM’ de “Vatan’ın Mutfağı” gibi bir çok programlarımız oldu. Yoğunluk ve çalışmalar devam ediyor..

F T: Gayet formda görünüyorsun? Bunu neye borçlusun?

V Ş: Haftanın 3 günü düzenli spor yapıyorum. Yarım saat ağırlık kaldırma ve 1 saat düz koşuya borçluyum.

F T: Hangi takımı tutuyorsun? Futbol konusunda bir fanatiklik var mı?

V Ş: Fanatik değilimdir ama Fenerbahçe’liyim.

F T: Sunuculuk ve oyunculuk yanını biliyoruz. Bir güzel şapkan daha var ki o da yazarlık. “Öteki Yüzüm Gri” adlı kitabın 10.000 adetten fazla sattı. Bu gayet güzel bir sayı. Yazarlık nasıl oluştu?  Yeni bir kitap ya da köşe yazarlığı, vs. projesi var mı?

V Ş: Yazı yazmak benim için hobi gibi bir şey çünkü profesyonel bir yazar değilim.Cebimde birikmiş hikayelerim vardı.Kitabımda onları bir araya getirdim hepsi bu. Yeni kitap var mı derseniz;  yine hikayeleri  biriktiriyorum. Belki ilerde neden olmasın,ama düzenli yazı yazma köse yazarlığı konusunda ısrarcı değilim. Bu isi hobi olarak yapmaya devam edeceğim sanırım.

F T: Elektroniğe karşı merakın var mı?

V Ş: Elektronik günümüzün, teknolojinin vazgeçilmezi . Herkes biraz elektronikten anlamak zorunda kalıyor . Yani yeni  gelişmeler, hayati  kolaylaştıracak yeni  buluşlar, her gün kullandığımız icatlar vb. O yüzden kayıtsız kalmak imkansız, bende  ilgiliyim elbette.

F T: Aşağıdaki 6 kelimemiz var. Bu kelimeleri senin için anlam ifade eden tek bir kelime ile özetler misin?

V Ş:  Hayat; Tek

Oyunculuk: Zevkli

Eş: Huzur

Baba: Yok

Dizi: Eylül’e

Sunucu: Meslek

 

 

*Yazı ve fotoğraflar FT Line İletişim’e aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.